Portakallı bal kabaklı pancake

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Pancake sevmeyen yoktur. Bir de bal kabağı ve portakalla lezzetlenmişse. Bal kabaklı pancake tarifini çok klasik haliyle paylaştım. Ama içinde şeker istemem, beyaz un kullanmam gibi tereddütleriniz varsa tarifin altına her türlü un ve şekersiz alternatiflerini de paylaştım. Bal kabağının faydaları saymakla bitmez. Özellikle çocuklar için rafine şekersiz hali ve keçiboynuzu unu, siyez unu gibi daha sağlıklı unlarla hazırlayacağınız nefis bir öğün. Ben tamamen şekersiz hazırlayıp, yanında bahçenin karadutları (yazdan derin dondurucuya kaldırdığım) ve yine bahçenin portakallarıyla yanında bolca peynir ve son lokmayı da biraz balla yemeyi çok seviyorum. Bal kabaklı portakallı pancake yapacak olan arkadaşlarıma da şimdiden afiyet olsun.

Bal kabaklı portakallı pancake tarifini buradan okuyabilirsiniz.

NOT; Tarifi çok küçük çocuklar için yapıyorsanız içinden şeker, tuz, zencefil ve karbonatı çıkarabilirsiniz. Karbonat yerine kabartma tozu kullanabilirsiniz.

 

Minik kuzular için yumuşacık tavuklu brokoli köftesi tarifini buradan okuyabilirsiniz.

 

Sirkesiz, limonsuz probiyotik (fermente) lahana turşusu tarifimi buradan okuyabilirsiniz. 

 

Bu tarifimi beğendiyseniz bunları da deneyin

  • Şam kurabiyesi tarifimi buradan okuyun.
  • Tavuk kokoreç tarifimi buradan okuyun.
  • Ebem köftesi tarifimi buradan okuyun.

 

 

 


© 2009 - 2017 dokuzuncubulut Her hakkı saklıdır. Yazı ve fotoğraflar hiçbir şekilde izin alınmadan kullanılamaz, alıntı yapılamaz.