Mutfak araç gereçleri -1

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

Atalarımız boşuna "alet işler, el övünür" dememişler. Size zaman zaman çok kullandığım, memnun kaldığım mutfak gereçlerini de tanıtıyorum. Mutfakta en büyük yardımcılarımız mutfak araç gereçlerimizdir. Çoğu alet zaten mutfaklarımızda var. Ama bazı aletleri az kullandığımızı düşünüdüğümüzden ya da başka bir sebebten almayı ihmal etmişizdir. Resimde gördüğünüz bu aletler, işimizi kolaylaştırmak için mutfaklarımızda mutlaka bulunmalı. Zaten kullandığınız zaman size "iyi ki almışım" dedirtecek, vazgeçemeyeceğiniz aletler olacaklardır. hepsini çok uygun fiyatlara, her yerde bulabilirsiniz. Bu konuda tek önerim, aldığınız ürünün ucuz olmasından çok, kaliteli olduğundan emin olmanız.Mutfakların yeni gözdesi (döküm) ağır pişirme tencereleri

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilSizlere sadece yemek tarif vermek değil, yemek pişirirken işimi kolaylaştıran mutfak gereçlerinden de bahsetmek istiyorum. Mutfaklarımız hem ençok zaman harcadığımız, hem de en çok elektrik vs. tükettiğimiz mekanlarımız. İşte bu nedenle size son bir yıldır en çok kullandığım tencere ve tavalarımdan bahsetmek istiyorum. Eskiden anneannelerimizin kullandığı bu döküm tencereler, hem görünümleri, hem de işlevleri ile hızla mutfakların vazgeçilmezi olma yolundalar.


Döküm tava ve ızgaralar nasıl temizlenir

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

döküm tava temizliği

Mutfakların demirbaşları dökme demir tencere, tava ve ızgaraları yağ kalıntılarından arındırmak için en iyi yol kalın tuzla temizlemektir. Kalın tuz ve yumuşak bir süngerle dökme demir ürünününüzü ovalayarak silin. Yalnız temizleyeceğiniz demir tava, demir döküm  tencere ya da ızgara ile temizlemek için kullanılan süngerinde kuru olması gerekiyor.


Page 1 of 2

© 2009 - 2017 dokuzuncubulut Her hakkı saklıdır. Yazı ve fotoğraflar hiçbir şekilde izin alınmadan kullanılamaz, alıntı yapılamaz.