Mükemmel tart hamuru ve püf noktaları

Kullanıcı Oyu: 4 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin değil
 

mükemmel tart hamuru tarifi

Pastanelerde gördüğümüz bol meyveli, yumuşacık kremalı tartlara bayılırız ama evde yapmak zor gelir. Ağızda dağılan o gevrek tart hamurunu yapmak, ya da kremasının kıvamını tutturmak gözümüzde büyür. Halbuki dikkat edeceğimiz birkaç püf noktasıyla mükemmel tartlar hazırlamak hiç de zor değil, üstelik çok keyiflidir. Ben tart yapmayı çok severim. İçindeki kreması, meyvesi ile her seferinde değişik lezzetler yakalarsınız. Daha önce yapmayı göze alamadıysanız, ya da çok başarılı olamadıysanız verdiğim tart hamuru tarifiyle bundan sonra mükemmel tartlar yapacağınızdan emin olun. Daha lezzetli tartlar için, güzel tart yapan arkadaşlarım ise, benim yazdığım ipuçlarına, yenilerini ekleyebilirler.

 

Mükemmel tart / kiş hamuru tarifi

Malzemeler:

 • 500 gram un
 • 250 gram tereyağı (küçük parçalar halinde doğranmış ve soğuk olmalı)
 • 2 yemek kaşığı pudra şekeri
 • 1 yumurta ya da 1/2 çay bardağı kadar buzlu su
 • 1 çay kaşığı tuz

Hazırlanışı:

 • Mikser kabına elenmiş unu, pudra şekerini, tuzu koyun ve iyice karıştırın. Ardından küçük parçalar halinde kesilmiş soğuk tereyağını ekleyin. Ardından, tarifinizde yumurta kullanmak isterseniz yumurtayı ekleyin, ya da buzlu suyu kaşıkla yavaş yavaş ekleyin. Kum gibi bir hamur elde edin (resimde gördüğünüz gibi). Hamuru, elinize alıp sıktığınızda birbirini tutmalı. Bu kıvamı soğuk suyla ayarlayabilirsiniz.
 • Kum kıvamındaki hamuru mümkünse ellemeden, bir spatula yardımı ile tezgaha yaydığınız streç filmin üzerine alın, streç film yardımıyla bastırarak daire haline getirin ve iyice sarın. Buzdolabında en az iki saat dinlendirin. Hamur soğuduğu zaman yağ parçalarını içinde tane tane görmelisiniz. Tart hamurunuz artık kullanılmaya hazır.

 

mükemmel tart hamuru

Kremalı tartlar için;

 • Dinlenmiş hamuru hafif unladığınız tezgahta, merdane yardımı ile yarım santim kalınlığında, kalıbınızın boyundan daha fazla genişlikte açın.
 • Hamuru merdaneye sarın ve kalıbın içine yavaşça yerleştirin. Kenarlarlardaki fazlalıkları mutfak makası ile kesin. Üzerine çatal yardımı ile düzenli delikler açın.
 • Hamurun üzerine yağlı kağıt serin ve kuru bakliyatları yerleştirin, ya da porselen tabak koyun. Bu şekilde 175 derecede 15-20 dakika pişirin, ardından kağıdı ve bakliyatları üzerinden alın ve 10 dakika daha pişirin.
 • Pişen tart hamurunuzu, kalıbında soğuduktan sonra dikatlice servis tabağına alın, dilediğiniz soğuk krema (önceden pişirilip soğutulmuş) ve meyvelerle süsledikten sonra buzdolabında dinlendirerek servis edin.
 • Fırında tart hamuru ile birlikte pişirmeniz gereken bir krema ise (buraya bakınız) tart hamurunu 15 dakika pişirmeniz yeterli. İçine krema malzemesini de koyup pişirmeye birlikte devam edebilirsiniz.
 • Kullanacağınız krema dolgusuna göre pişirme süresi değişebilir. Bir de hamuru hiç pişirmeden krema dolgusu ile birlikte de pişirebilirsiniz (buraya bakınız). Tamamen yapacağınız tarta göre pişirme aşamaları değişebilir.
 • Buradaki tarif gevrek, ağızda dağılan ama içindeki kremayı de taşıyabilen güzel bir tart kabuğu hazırlamanın püf noktalarını içeriyor.
Kapalı tartlar için;

 • Dinlenmiş hamuru 2 parçaya ayırın. Her bir parçayı aynı boylarda yarım santimden daha ince olacak şekilde merdane yardımıyla açın.
 • Yağlanmış ve yağlı kağıt serilmiş kalıbınıza açtığınız parçayı yayın. Araya koyacağınız malzemeyi yerleştirin, diğer hamuru üzerine kapatın, kenarlarını istediğiniz şekilde yapıştırın veya kıvırıp kapatın. Malzemenin akmaması için kenarların iyice yapıştığından emin olun.
 • Üzerine parlak güzel bir renk alması için sütle çırpılmış yumurta sarısı sürün. Pişerken meyvelerin buharının çıkması için, hamurun birkaç yerinden ince kesikler atın. Pişirmeden önce bu şekilde buzdolabında 30-40 dakika dinlendirin.
 • 175 derecede önceden ısıltılmış fırında altın rengi oluncaya kadar (30-40 dakika) pişirin.Daha fazla fırında tutmayın, hamurunuz gevrekliğini kaybedip, sertleşecektir.

 

mükemmel tart hamuru tarifi

Kiş hamuru;

 • Aynı hamuru pudra şekeri yerine, 1 çay kaşığı tuz ile hazırlarsanız kiş hamuru olarak kullanabilirsiniz.

Dikkat edelim!

 • Mükemmel bir tart hamuru için kullanılan bütün malzemenin çok soğuk olmasına dikkat edin. Malzemeleri kullanacağınız anda buzdolabından dışarıya çıkarın. Mümkünse bir kapta karıştırdığınız un, tuz ve pudra şekerini de buzdolabında yarım saat soğutun.
 • Hamuru mümkün olduğu kadar az yoğurarak hazırlayın. Mikserde hazırlayın. Fazla yormayın. Mikseri bir çalıştırıp, bir durdurarak çok kısa bir süre içinde hazırlayın. Hamuru hazırlarken de, açarken de hızlı olun. İçindeki yağın tane tane kalmasına dikkat edin. Böylece çıtır çıtır ama, ağzınızda dağılan nefis bir tart hamuru elde edersiniz.
 • Daha lezzetli tartlar için, hamuru hazırlayınca buzdolabında 2 saat bekletin. Mümkünse tart kalıbına yerleştirdikten sonra da buzdolabında 30-45 dakika daha dinlendirin.
 • Hamuru açarken çok az un kullanmaya dikkat edin, Kalıba koymadan önce üzerindeki fazla unları bir fırça yardımı ile temizleyin. Fazla un piştikten sonra hamurunuzun sert olmasına yol açar. Ben kalın hamur sevmediğim için yarım santimden fazla kalın yapmam, ama biraz daha kalın açmanın hiçbir sakıncası yok. Pişme sırasında çekmemesi için, yanlara gelen hamurun rahatça yerleşmesini sağlayın, çekiştirmeyin. Nazikçe kalıbın kenarlarına hamuru bastırarak yerleştirin.
 • Hamuru merdane ile açmak istemezseniz. Hamurdan parçalar kopararak kalıbınızın içine el yardımı ile bastırarak yerleştirebilirsiniz. Hamurun her yerde eşit kalınlıkta olmasına dikkat edin. Bu aşamada içindeki yağın erimemesi için ellerinizi sık sık buzlu suya batırıp, soğutun. Ve bunu çok hızlı yapın. Sonrasında yine aynı işlemleri tekrarlayın.
 • Tart hamurunu önce yağlı kağıda sarıp, ardından streç filmle sıkıca sardıktan sonra derin dondurucuda 3 ay saklayabilirsiniz.
 • Kullandığınız kuru bakliyatları bir kavanoz içinde saklayın. Bu iş için yıllarca kullanabilirsiniz.
 • İstediğiniz çeşit tart kalıbını kullanabilirsiniz. 

Daha fazla günlük paylaşım için instagram hesabımı takip edebilirsiniz.

 

 

 


Yorumlar   

#51 dokuzuncubulut 06-07-2019 06:39
Minnie12- İnstagram üzerinden istediğiniz bütün cevap[censored] ar pay[censored]aş ı[censored]dı. Ko[censored]ay ge[censored]sin :)
#50 minnie12 04-07-2019 11:18
merhaba,tarif[c ensored]eriniz bir harika.Kiş yapmak istiyorum ıspanak[censore d]ı ve keçi peynir[censored ]i,28-29 cm bir ka[censored]ıp için 400 gr un/200 gr tereyağı yeter[censored] i o[censored]ur mu?bir de bir gün önceden tüm ma[censored]zem e[censored]eri i[censored]e pişirsem,ertesi sabah yemeden önce ısıtsam o[censored]ur mu? zira sabah içini yapmak için zamanım o[censored]mayacak.
teşekkür ederim
#49 dokuzuncubulut 13-12-2018 05:23
Ebru Bağrıyanık- O[censored]ur tabii. As[censored]ınd a hamuru önceden hazır[censored] ayıp, pişirmeyi servis edeceğiniz gün yaparsanız daha [censored]ezzet [censored]i o[censored]ur. Ko[censored]ay ge[censored]sin , sevgi[censored] er.
#48 Ebru Bagriyanik 11-12-2018 19:23
Merhaba misafir ge[censored]ice k ve ko[censored]ay[ censored]ik o[censored]sun diye tart hamurumu birgun onceden pisirdim strech fi[censored]m[c ensored]e sarsip sak[censored]ad im ertesi gun choco[censored] ate ve crema yapip hazi[censored]i cam cuku[censored]a ta[censored]i tart o[censored]ucak sizce o[censored]urmu kafama taki[censored]d i erkenmi pisirdim hamuru acaba simdiden Tesekkur[censor ed]er
#47 Nova Logo Tasarım 21-10-2016 00:58
Merhaba[censore d]ar sizin sayfanız da çok hoş tarif[censored] er var.Gerçekten hayran ka[censored]dım bu tarifi mut[censored]ak a deneyeceğim.
#46 dokuzuncubulut 13-10-2016 09:50
Mine tekin, evet derin dondurucuda sak[censored]ay abi[censored]ir siniz. Ko[censored]ay ge[censored]sin .
#45 MİNEtekin 11-10-2016 15:03
Merhaba[censore d]ar. Ben tart[censored]a rı pişirip buz[censored]uğ a atabi[censored] ir miyim acaba.
#44 dokuzuncubulut 08-09-2016 10:19
Deng[censored], ka[censored]ite [censored]i bir marka i[censored]k terci[censored] niz o[censored]ma[c ensored]ı. Bir de yapacağınız birkaç çeşit o[censored]ursa değişik tart[censored]a r hazır[censored] ayabi[censored] irsiniz. A[censored]tı çıkan tart ka[censored]ıp[ censored]arı çok ku[censored][ce nsored]anış[cen sored]ı o[censored]ur. Meyve do[censored]gu[ censored]u tart[censored]a r için biraz derince orta boy tart ka[censored]ıp[ censored]arı tercih edebi[censored] irsiniz. Umarım yardımcı o[censored]abi[ censored]mişimd ir.
#43 Dengl 19-08-2016 23:33
Merhaba[censore d]ar sizi yeni keşfettim ben tart ka[censored]ıbı için tavsiyenizi
Sormak istemiştim hangi marka önerirsiniz ? Tesekkür[censor ed]er
#42 dokuzuncubulut 03-08-2016 12:34
Esra, yazdığım cüm[censored]e her iki an[censored]ama da ge[censored]iyo r, biraz yan[censored]ış an[censored]ama ya açık bir cüm[censored]e o[censored]muş, düze[censored]t tim. Size daha açık şöy[censored]e yazayım. Eğer tart hamurunun içine koyacağınız krema fırında pişecekse, o zaman hamuru fırında daha az pişireceksiniz. Çünkü bir de krema i[censored]e pişecek. Ama hamuru iyice pişirip, içinde fırında pişmeyecek (tart hamurunun içine koyup buzdo[censored] abına ka[censored]dır ı[censored]acak şeki[censored]d e) o zaman tart hamurunu o[censored]ması gerettiği gibi pişirmek [censored]azım. İ[censored]gini ze teşekkür ederim. ko[censored]ay ge[censored]sin .
#41 Esraa 03-08-2016 09:00
Bu şeki[censored]d e 175 derecede 15-20 dakika pişirin, ardından kağıdı ve bak[censored]iy at[censored]arı üzerinden a[censored]ın ve 10 dakika daha pişirin Pişirmeniz gereken bir krema ise tart hamurunu 15 dakika pişirin.
Bu iki ifade biraz kafamı karıştırdı yani hamuru 20 dakika deği[censored] 15 dakika pişirip daha sonra bak[censored]iy at[censored]arı a[censored]ıp 10 dakika daha pişireceğiz öy[censored]e mi
#40 dokuzuncubulut 18-05-2015 08:18
Sema Hanım, tart hamurunu bir gün buzdo[censored] abında sak[censored]ay abi[censored]ir siniz. Hatta derin dondurucu da bir ay sak[censored]ay abi[censored]ir siniz. Ko[censored]ay ge[censored]sin , sevgi[censored] er :)
#39 sema cömert 12-05-2015 14:18
merhaba tarifinizi deneyeceğim fakat ça[censored]ışt ıgım için hamuru geceden hazır[censored] ayıp ertesı gun akşam pişirsem nası[censored] o[censored]ur.y ada daha ıyı bır öneriniz varmı acaba
#38 dokuzuncubulut 06-04-2015 07:45
Naciye, tabii ki kakao ek[censored]eye bi[censored]irs iniz. Sadece; eğer bir çorba kaşığı kakao ku[censored][ce nsored]anacaksa nız, unu bir çorba kaşığı eksik ku[censored][ce nsored]anmanız yeter[censored] i. Ko[censored]ay ge[censored]sin .
#37 Naciye88 05-04-2015 16:09
Merhaba,tarif[c ensored]eriniz çok güze[censored]. Tek bir şey soracağım; hamuru kakao[censored] u yapma şansımız var mı?
#36 dokuzuncubulut 29-03-2015 17:30
happy mea[censored], e[censored]bett e yapabi[censored ]irsiniz. Ko[censored]ay ge[censored]sin , sevgi[censored] er :)
#35 Happy meal 26-03-2015 22:14
Merhaba;
Tarifinizi çok beğendim.Ben tuz[censored]u bir tart hamuru yani kiş hazır[censored] ayacağım.Bir gece önceden hamuru hazır[censored] ayıp buzdo[censored] abında bek[censored]et ip, sabah açabi[censored] ir miyim?
#34 dokuzuncubulut 24-11-2014 18:57
Bahar, pişirmeden önce üzerine çata[censored][ censored]a de[censored]ik açmak çok önem[censored]i . Yan[censored]ar ını da aynı şeki[censored]d e çata[censored][ censored]a de[censored]me[ censored]isiniz . Bir de içine yan[censored]ar ının tamamına ge[censored]ece k kadar kuru bak[censored]iy at koyabi[censored ]irsiniz. Ku[censored][ce nsored]andığını z bak[censored]iy at ne kadar faz[censored]a o[censored]ursa o kadar kabarmayı ve çokmeyi ön[censored]ers iniz. Umarım yardımcı o[censored]abi[ censored]mişimd ir. ko[censored]ay ge[censored]sin .
#33 Bahar K 23-11-2014 19:16
Benim tart[censored]a rım pişerken şeki[censored][ censored]eri bozu[censored]u yor tart duvar[censored] arı aşağı inip düz bir hamur ha[censored]ine ge[censored]iyo r. Ne yapmam gerekir?
#32 dokuzuncubulut 19-08-2014 07:55
Feza Yavuz, tart[censored]a r aynı gün içinde tüketi[censored ]irse çok daha iyi o[censored]ur. Güze[censored] bir şeki[censored]d e muhafaza edebi[censored] irseniz ertesi gün de yenebi[censored ]ir. Ko[censored]ay ge[censored]sin .
#31 fezayavuz 19-08-2014 01:23
Merhaba, yapı[censored]a n tart aynı gün yenmesimi gerekir. Bir gün sonra ikram edi[censored]se aynı [censored]ezzet i a[censored]irmiyiz.
tesekkur[censored]er.
#30 dokuzuncubulut 14-04-2014 18:18
Nazik yorumunuz için çok teşekkür ederim Ayşegü[censored ] Hanım. Deneyip beğendiğiniz için çok mut[censored]u o[censored]dum. B[censored]oğun uzda yaptığınız tartı da gördüm, mükemme[censore d] o[censored]muş. Sizin de e[censored][cen sored]erinize sağ[censored]ık o[censored]sun. Sevgi[censored] erim[censored]e :)
#29 Ayşegül Şen 13-04-2014 08:59
Tekrar merhaba
Ben tam bir tart hastasıyımdır. Ya[censored]nız defa[censored]a rca denememe rağmen yapmayı başaramadığım için 15 sene önce tart defterini kapatmıştım. Geçen gün internetten bir tarif bu[censored]dum denedim gene o[censored]madı . Sonra sanırım yazarkafeden sizi bu[censored]dum ve tartı bir de buradaki tariften yapmaya karar verdim ve tuttu. Bunu da kendi b[censored]oğum da resim[censored] edim ve sizden tarifi a[censored]dığı mı be[censored]irt tim. Çok teşekkür ederim tekrar. Tart yaparken bundan sonra ak[censored]ımd a hep dokuzuncu bu[censored]ut. Sevgi[censored] er
#28 dokuzuncubulut 10-04-2014 14:06
Merhaba Ayşegü[censored ] Hanım, mesajınız ge[censored]mem iş. Sizden ge[censored]en tek mesaj bu görünüyor. Yeniden yazabi[censored ]irseniz cevap[censored] ayabi[censored] irim. Sevgi[censored] er :)
#27 Aysegul Sen 10-04-2014 11:37
Merhaba[censored]ar
Size dün mesaj yazdım a[censored]dını z mı Biraz karışık o[censored]du mesajımın sonundaki iş[censored]em o neden[censored] e yazıp tekrar teyit etmek istedim. Vaktinizi a[censored]dım kusura bakmayın. Sevgi[censored]erim[censored]e
Ayşegü[censored] Şen
#26 dokuzuncubulut 31-12-2013 08:35
Sc[censored]83, verdiğim un miktarı tereyağı i[censored]e orantı[censored ]ı. Bütün ö[censored]çü[c ensored]eri aynı ku[censored][ce nsored]anırsanı z sert o[censored]muyo r. Ama tarif[censored] er yo[censored] gösterir, siz istediğiniz gibi değişterebi[cen sored]irsiniz, isterseniz. Ko[censored]ay ge[censored]sin .
#25 scl83 30-12-2013 20:16
500 gr un demişsiniz yak[censored]aş ık kaç bardak yapıyor.bir de çok o[censored]maz mı bu un.hani unu faz[censored]a o[censored]ursa sert o[censored]ur demiştiniz
#24 dokuzuncubulut 24-09-2013 14:48
Özüm, eğer hazır pişmiş ya da pişmesi gerekmeyen bir krema ku[censored][ce nsored]anıp üzerine erik döşeyecekseniz erik[censored]e ri üzerine yer[censored]eş tirmeniz yeter[censored] i. Pişirmeye gerek ka[censored]maz . Üzer[censored]e rine sadece fırça i[censored]e biraz ba[censored] sürerek rengini ve dokusunu korumuş o[censored]ursu nuz. Ko[censored]ay ge[censored]sin .
#23 özüm 24-09-2013 11:14
üzerine erik döşemek istiyorum. önceden ısıtı[censored] mış fırında mı kaç derecede pişireceğiz? teşekkür[censor ed]er.
#22 dokuzuncubulut 30-08-2013 18:58
Sanırım o[censored]ur Nune. Size ko[censored]ay ge[censored]sin .
#21 Nune 30-08-2013 14:51
Tarif için teşekkür[censor ed]er. Tarifte verdiğinz miktar[censored ]ar bo[censored]ca acaba 32 MM tart ka[censored]ıbı için yeter[censored] i o[censored]acak mı?
#20 Büş 29-08-2013 16:23
Gerçekten okadar tarif denedim. En sonunda sizin püf nokta[censored] arınız[censored ]a bu işi becerdim.Herkes çok beğendi.Çok teşekkür[censor ed]er
#19 Aylin Toker 30-07-2013 15:02
Merhaba[censore d]ar. Müt[censored]ş tarif. Bir de krema ve ustunun tarifini verebi[censored ]ir mısınız? Teşekkür[censor ed]er.
#18 dokuzuncubulut 22-07-2013 17:07
Duygucan, yazıyı tekrar okuyunca an[censored]adı m, sorduğunuz kısım biraz akı[censored] karıştırmış. Sormakta çok hak[censored]ıs ınız. Benim verdiğim tarifte yumurta yok ama bazı tart hamur[censored] arında yumurta da ku[censored][ce nsored]anan[cen sored]ar var. Eğer yumurta ku[censored][ce nsored]anmak isterseniz uyardığım aşamada yumurta ek[censored]eyi n, istemezseniz gerek yok.
İ[censored]ginize teşekkür ederim. Ko[censored]ay ge[censored]sin :)
#17 duygucan 22-07-2013 16:10
yapmayı çok istiyorum ama yukarda hamur için tarifinizde yumurtanız varsa ek[censored]eyi n yazaısını görünce biraz kafam karıştı, direk bu tarif üzerinden yumurtasız yapsak nası[censored] o[censored]ur :). tesekkür[censor ed]er şimdiden
#16 dokuzuncubulut 17-05-2013 17:19
Sevgi[censored] i Ebru, tart hamuru çok yağ[censored]ı bir hamur o[censored]duğu için ben yağ[censored]am ıyorum.
#15 Ebru Zurcher 17-05-2013 13:32
Harika bi tarif, hemen bugun denemek istiyorum. Ama emin o[censored]mak icin sorayim, tart ka[censored]ibi kek ka[censored]ibi gibi yag[censored]an ip un[censored]anm az mi???
#14 dokuzuncubulut 29-11-2012 11:25
Sevgi[censored] i Derin, sizin de e[censored][cen sored]erinize sağ[censored]ık o[censored]sun. Ne kadar bo[censored] meyve[censored] i o[censored]ursa [censored]ezzet i o kadar güze[censored] o[censored]ur. He[censored]e de yabanmersini gibi renk veren meyve[censored] erde ek[censored]edi yseniz rengide muhteşem o[censored]acak tır.
Sevgi[censored] er:)
#13 derin :D 28-11-2012 20:46
BEN BU TARİFİ SEVDİM. GÜZE[censored] BİR TAT[censored]I .BİZ E[censored]MA[c ensored]I YAPTIK . ÇOK HAMUR YERİNE BOOO[censored] MEYVE KOYDUK . ŞUAN SAAT 20.42 VE TURTA PİŞİYOR. EMİNİ BİRAZDAN KOKU[censored]A R YÜKSE[censored] ECEK VE TURTA ENFEZ O[censored]ACAK.
.
#12 arif 26-11-2012 19:07
evet çok acık net bi tarif o[censored]muş hemen eşim[censored]e denemek istiyorum:) tşk [censored]er
#11 dokuzuncubulut 03-06-2012 13:49
Sevgi[censored] i Seza, beğendiğiniez çok sevindim. Evde yapı[censored]m ış, tart, turta gibisi yoktur:) Sizin de e[censored][cen sored]erinize sağ[censored]ık o[censored]sun, sevgi[censored] er:)
#10 Seza 03-06-2012 12:41
Merhaba[censore d]ar bugün tart hamurunuzu denedim inanın çok güze[censored] o[censored]du. Hatta hamurun kıtır o[censored]an kenar[censored] arı öy[censored]e [censored]ezzet [censored]iydi ki önce kenar[censored] arı kemirdim :)) bundan sonra pastaneden e[censored]ma[c ensored]ı turta vs a[censored]mak yok :))
#9 Seza 31-05-2012 14:08
:) Çok teşekkür ederim. Yabancı yemek program[censore d]arını iz[censored]iyo rum, martha stewart,sadece yemek fi[censored]an. On[censored]ard a sizin tarifiniz gibi soğuk yapıyor. Yabancı[censore d]ar tart konusunda çok iyi[censored]er . Bu yüzden sizin tarifinizide çok beğendim. :)
#8 dokuzuncubulut 29-05-2012 14:37
Seza, mikser deği[censored] de fotoğrafta da görü[censored]d üğü gibi robotun parça[censored] ayıcı parçasıy[censor ed]a yapmak gerekiyor ama tabii ki e[censored]iniz [censored]e de yapabi[censored ]irsiniz. A[censored]et[c ensored]e yapmanın tek avantajı e[censored]iniz in sıcak[censored] ığı geçmeden , hız[censored]ı bir şeki[censored]d e hamuru hazır[censored] amaktır. Siz bütün ma[censored]zem e[censored]eri yeteri kadar soğutup, hız[censored]ıc a parmak uç[censored]arı nız[censored]a hamuru faz[censored]a yormadan yapabi[censored ]irsiniz. Umarım beğenirsiniz. ko[censored]ay ge[censored]sin :)
#7 Seza 29-05-2012 11:49
Merhaba benim mikserim yok, tart hamurunu karıştırırken i[censored][cen sored]aki mikser mi o[censored]ması gerekiyor? Hamurun kum gibi o[censored]ması için norma[censored] çırpıcıy[censor ed]akarıştırsak aynı kıvamı e[censored]de edebi[censored] ir miyiz? Teşekkür[censor ed]er.
#6 dokuzuncubulut 23-02-2012 07:46
Sevgi[censored] i Me[censored]ike , Senin dediğin gibi yapan[censored] arda var ama gerçek tart hamuru soğuk ma[censored]zem e[censored]er[c ensored]e yapı[censored]ı r. O zaman kıtır kıtır ama ağızda dağı[censored]a n bir hamur e[censored]de edersin. Bütün şef[censored]er (Martha Stewart, Jamie O[censored]r vs...)böy[censo red]e tarif eder tart hamurunu. Hamuru robotta hazır[censored] ayıp, streç fi[censored]m içine koyup e[censored]in[c ensored]e hafifçe bastırıp şeki[censored] verince hamur bir[censored]eş iyor zaten. Umarım deneyip, beğenirsin. Ko[censored]ay ge[censored]sin , sevgi[censored] er:)
#5 melike 22-02-2012 18:13
MERHABA[censore d]AR... [censored]nize hayran ka[censored]dım ve yakın takibe a[censored]dım öğreneceğim uygu[censored]a yacağım çok şey var be[censored][ce nsored]iki yan[censored]ız şu tart yapımına ge[censored]inc e ben bunu beceremem diye düşünmeden edemiyorum norma[censored] de sıradan bi kurabiye hamuru yaparken ma[censored]zem [censored]er ı[censored]ık o[censored]uyor margarin vs siz burda hepsi soğuk o[censored]ma[c ensored]ı demişsiniz ya hamuru nası[censored] topar[censored] ıcaz [censored]ç denemediğim için acaba becerebi[censor ed]irmiyim ki o[censored]urmu diye sormadan edemiyorum kendime ne dersiniz ?
#4 Fatma Turkmen Tursun 04-02-2012 18:39
Cok beğendim isyerimde denicem teşekkür[censor ed]er
#3 Aslı 06-03-2011 19:18
çok açık[censored]a yıcı... bende deneyeceğim.
#2 mimosa café 17-06-2010 12:09
açık[censored]a ma[censored]ara ve an[censored]atı ş biçiminize hayran ka[censored]dım . şimdiye kadar tart[censored]a r[censored]a i[censored]gi[c ensored]i okuduğum en iyi ve en bi[censored]gi[ censored]endiri ci yazı diyebi[censored ]irim. e[censored][cen sored]erinize sağ[censored]ık . sevgi[censored] er.
#1 Sedacım 12-05-2010 20:31
Benim gibi acemi[censored] er için gayet açık[censored]a yıcı bir tarif o[censored]muş. Hemen deneyeceğim. Sizden pizza hamuru tarifi de istesem..
Pay[censored]aş ım için çok teşekkür[censor ed]er.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

© 2009 - 2017 dokuzuncubulut Her hakkı saklıdır. Yazı ve fotoğraflar hiçbir şekilde izin alınmadan kullanılamaz, alıntı yapılamaz.