Açai Tozu Nedir & Nasıl Kullanılır?

Kullanıcı Oyu: 4 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin değil
 

 

Açai Tozu Nedir & Nasıl Kullanılır?

Açai tozu, Açai meyvesinden üretilen ve dünyada kabul edilen yüksek antioksidan içerikli meyveler arasındadır. Açai tozu Amazon ormanlarında yetişen ve genellikle yaban mersinine benzetilen koyu mor renkli bir üzümdür. Çoğunlukla açai üzümü olarak da nitelendirilir. Yaban mersini gibi yumuşak olmamakla beraber çekirdekleri sert olan meyvelerdendir.

 

Açai Tozu Nedir?

Açai Türkiye’de meyve formunun dışında toz halinde tüketilir,çümkü taze meyvesine ulaşmak mümkün değildir. Özenli bir şekilde dondurarak kurutulan acai meyvesiyle elde edilen toz formundaki ürün, içeceklere ve yoğurtlara konulabilir. Tüketimi son derece değişkendir. Toz olarak açai tüketilmesinin sebeplerinin en önemlisi narinve lojistik olarak kolay depolanamayan bir meyve olmasından kaynaklıdır.

Orta ve Güney Amerika dışında bulunması zor olan bu meyve genelde toz taze tüketilir. Özel kurutma yöntemleri uygulanırken vitamin ve mineral kaybının yaşanmaması için güvenilir ve bilindik markalar tercih edilmelidir.

Kan şekerinin ve insülinin düzenlenmesine destek veren açai tozu aynı zamanda A, C ve E vitaminleri ve şaşırtıcı derecede yüksek Omega yağ asitleri içerir. Bu özelliği ile cilt ve göz sağlığına yardımcı olur.

 

Açai Tozu Faydaları Nelerdir?

Sindirim sistemi ve bağırsak sağlığının korunabilmesine destek veren açai tozu içerdiği vitamin,mineral ve sağlıklı yağ kombinasyonu ile hafızanın desteklenmesine yardımcı olabilir. Bu sayede unutkanlık gibi ileri yaş semptomlarının tedavilerinde yardımcı özelliği ile ön plana çıkar. Omega içeren açai tozu kan dolaşımını ve kalp sağlığını destekler. Antioksidan içeriği ile ön plana çıkan açai tozu vücuttaki inflamasyonun azalmasına yardımcı olur

Demir, kalsiyum, bakır ve çinko içeren açai tozu yaşlanmaya karşı vücudu destekler ve yaşlanmanın yavaşlatılması için yardımcıdır. Magnezyum ve potasyum içeren açai tozu B vitaminleri de içerir.Açai tozunun tüketim şekilleri birbirinden farklı olabilir. Açai tozunu isterseniz yoğurt, süt ve meyve suyu içerisinde tüketebilirsiniz. Narin antioksidanlarından maksimum faydalanmak için tercihen pişmeyen ya da düşük ısıdaki tariflere daha uygundur.

Rengi ile hoş bir katkı sunabilen açai tozunu sütlü tatlılar ve hamur işlerinde de değerlendirebilmeniz mümkündür. Açai tozu arıyorsanız ve sağlıklı yaşamınızı desteklemek isterseniz Naturiga’da yer alan Açai ürününe ve Açai içeren diğer tüm ürünlere göz atabilirsiniz. Markanın resmi internet sitesi olan https://www.naturiga.com/ adresinden ürünleri inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz.

 

 

 

 


© 2009 - 2017 dokuzuncubulut Her hakkı saklıdır. Yazı ve fotoğraflar hiçbir şekilde izin alınmadan kullanılamaz, alıntı yapılamaz.